Zapłać Blik za przejazd hulajnogą Dott

Już od 23 maja 2022 roku każdy, kto zechce skorzystać z e-hulajnogi Dott, będzie mógł zapłacić za przejazd, używając kodu Blik. Operator mobilnych płatności Blik firma Polski Standard Płatności, nie pobierze żadnych dodatkowych opłat. Wręcz przeciwnie, wynajmujący e-hulajnogę Dott za kwotę 10 PLN, otrzyma gratis 15 minut jazdy, gdyż na jego konto trafi 10,50 PLN.

E-hulajnogi Dott, to doskonale znany środek szybkiego i niezawodnego transportu w trzech polskich miastach: Warszawie, Poznaniu oraz Gdańsku. Firma dysponuje ogromnym parkiem maszynowym: ponad 40 000 e-hulajnóg i 10 000 e-rowerów w największych siedemnastu europejskich metropoliach. Według Borysa Pawliczaka, dyrektora generalnego Dott w Polsce i Skandynawii „Partnerstwo z Blik jest ważnym krokiem dla firmy Dott na polskim rynku. Od zawsze głównym czynnikiem wyboru partnerów jest lokalność ich działalności, a wszystkie decyzje są motywowane wymaganiami miejscowych społeczności. Nie mogło więc zabraknąć Blika w naszym koszyku płatności – rozwiązania uwielbianego przez Polaków”.

E-hulajnogi i e-rowery to środek transportu wybierany głównie przez młodych użytkowników, którzy na co dzień korzystają z płatności przy pomocy kodu Blik. Dlatego współpraca obu firm jest naturalną konsekwencją zachowań konsumentów na polskim rynku. Blik dzięki temu, że realizuje płatności w czasie rzeczywistym, przy użyciu kodu i aplikacji, wydaje się być idealnym rozwiązaniem, dla potrzebujących szybko dostępnego, wygodnego i ekologicznego środka transportu w dużym mieście.